петък, 18 ноември 2016
Днес, в Доходно здание, кметът Пламен Стоилов откри четиридесет и първото издание на „РУСЕ ДЖАЗ ФЕСТ 2016“. На събитието присъстваха още директорът на ОП „Русе Арт“ - Мариан Савов и синът на основателя на Фестивала - Петър Петров-Парчето - Борис Петров.
„Скъпи приятели на джаза, днес е един празник за всички нас. Русе е единственият град, който е бил в продължение на 41 години домакин без прекъсване на това уникално събитие. Винаги сме търсили най-доброто и качественото за нашата публика“, заяви г-н Стоилов и прикани публиката за бурни аплодисменти в памет на Петър Петров – Парчето. „Сигурен съм, че той е с нас и би бил много щастлив. Това, което неговият наследник прави заслужава огромно уважение.“ Кметът изрази благодарност към Борис Петров, Мариан Савов, Даниел Джумалийски, Министерството на културата и Фондация „Америка за България“ за организацията и подкрепата.
В заключението на своята реч, Борис Петров добави: „Решил съм да ви подаря две прекрасни вечери. Днес ме попитаха дали Русе е столицата на джаза и аз казах – да!“
Пред пълната зала, първи на сцената излезе българо-немският Специал Квартет с участието на известните в цяла Европа Волфганг Шмид и Томас Лангер. До края на вечерта следват изпълненията на Владимир Кърпаров с новоформирания сиБенд и Мирослава Кацарова -DESAFINADO LIFE. Утре вечер феновете на джаза ще могат да присъстват на програма, включваща изпълненията на ЙОЦОВ КЛАРИНЕТ СЕКСТЕТ, JAZZ BEFORE JAZZс гостите от Франция Марио Станчев и Лионел Мартен, както и дебюта на русенската сцена от SKETTY A-CAPELLA JAZZ SEXTET, Чехия.
"София Филм Фест" ще се проведе в Русе от 25-ти до 27-ми ноември
петък, 18 ноември 2016
Атрактивен финал на Сезон 2016 направи ККС „Кентавър – Русе“
събота, 19 ноември 2016
Последни Новини
Русе отбелязва 160 г. от създаването на Възрожденско читалище „Зора“
сряда, 25 март 2026
Започва приемът на документи по програма „Асистирана репродукция” на Община…
сряда, 25 март 2026
Фолклорен ансамбъл „Русчуклийче“ отбелязва 40 години с концерт на 2 април…
сряда, 25 март 2026
Кметът Пенчо Милков и екипът му представиха пред медии актуална информация…
сряда, 25 март 2026
Дни на отворените врати в детските градини на Русе за трета поредна година
вторник, 24 март 2026
133 г. от смъртта на Баба Тонка ще бъдат отбелязани в Русе
вторник, 24 март 2026
Над 100 атлети от 6 държави идват в Русе за „Дунав 24 ч. бягане“
вторник, 24 март 2026
Започва записването за базара на художествените занаяти в рамките на „Уикенд…
вторник, 24 март 2026