"София Филм Фест" ще се проведе в Русе от 25-ти до 27-ми ноември

петък, 18 ноември 2016

Днес в Заседателна зала на Община Русе се състоя пресконференция по повод предстоящия „София Филм Фест“. На нея присъстваха зам.-кметът по хуманитарни дейности г-н Иван Григоров, директорът на дирекция „Култура и образование“ г-жа Ирена Петрова и началникът на отдел „Култура“ г-жа Ива Чавдарова.

Международният „София Филм Фест“, който тази година гостува в Русе за седми пореден път, ще се проведе от 25-ти до 27-ми ноември. В последния уикенд на месеца жители и гости на града ще могат да се насладят на 8 подбрани филма, които ще се излъчат в голямата зала на Доходно здание с вход свободен.

„Радвам се, че за седми път в Русе ще се проведе добре приетото издание на Фестивала с подбрани интересни заглавия от европейското кино“, заяви г-н Григоров. Организатори на събитието са София Филм Фест и Община Русе, които повече от 10 години осъществяват добро сътрудничество.

Програма:

25-ти ноември, петък:

18:00 ч. „АФЕРИМ!” – очаква се лично да бъде представен от румънския режисьор Раду Жуде и продуцента Росица Вълканова

20:30 ч. „МА МА”– режисьор Хулио Медем

26-ти ноември, събота:

11:00 ч. „ДЪЛГИЯТ ПЪТ НА СЕВЕР” – анимация, озвучена на български срежисьор Реми Шайе

18:00 ч. „ЖАЖДА”– режисьор Светла Цоцоркова

20:00 ч. „КАРЪЛ”– режисьор Тод Хейнс

27-ми ноември, неделя:

11:00 ч. „ПРОРОКЪТ” от Халил Джубран – анимация;режисьор Роджър Алърс

18:00 ч. „ПРОКУРОРЪТ, ЗАЩИТНИКЪТ, БАЩАТА и НЕГОВИЯТ СИН“ – режисьор Иглика Трифонова

20:30 ч. „ВСИЧКО ЩЕ БЪДЕ НАРЕД” - режисьор Вим Вендерс.

СОФИЯ ФИЛМ ФЕСТ