петък, 18 ноември 2016
Днес, кметът Пламен Стоилов се срещна с едни от най-известните и успешни в Европа джаз-музиканти - басистът Волфганг Шмид и китаристът Томас Лангер от Германия по повод предстоящото 41-во издание на Националната джаз среща, която ще се проведе на 18-ти и 19-ти ноември в Русе. Присъстваха още директорът на ОП „Русе арт“ Мариан Савов, синът на основателя на Фестивала - Петър Петров-Парчето - Борис Петров и Даниел Джумалийски.
„Радвам се, че Русе е домакин на това уникално събитие, което е дългоочакван празник за всички почитатели на джаза. На сцената ще излязат известни изпълнители от чужбина и България, благодарение на организаторите, които влагат сърце в този Фестивал – хора, които носят свободния дух на Русе“, заяви г-н Стоилов.
Гостите от Германия споделиха, че са били много развълнувани, идвайки за първи път в Русе: „Това е място, на което не съм бил преди, но зная, че ме очакват приятели. Изпитвам голямо уважение към българските гласове и фолклор. Гордея се, че тукашните музиканти изпълняват наши произведения, влагайки нещо и от себе си. Музиката обединява хората – тя е общият език на света“- добави г-н Шмид.
РУСЕ ДЖАЗ ФЕСТ е единственият, който се провежда без нито едно прекъсване в годините и се случва благодарение на сплотения екип, който влага всичко от себе си да продължи традицията и Русе да се утвърди като „Столица на джаза“. Организатори са Община Русе, ОП „Русе арт“, КДК, Фондация „Петър Петров – Парчето“.
През дългогодишната си знаменита кариера, Волфганг Шмид и Томас Лангър са правили много турнета и са участвали на сцените на всички големи фестивали. Тази вечер, Джаз Фестивалът в Русе стартира с изпълненията им съвместно с Николай Данев – ударни и Борис Петров – саксофон, в сформирания българо-немски „Специал Квартет“ (S-P-L-D SPECIAL QUARTET).
петък, 18 ноември 2016
"София Филм Фест" ще се проведе в Русе от 25-ти до 27-ми ноември
петък, 18 ноември 2016
Последни Новини
Международният фестивал „Танцуваща Река“ събра над 740 млади таланти в…
понеделник, 01 юни 2026
Русенски ученици влязоха в ролята на министър на туризма за един ден
понеделник, 01 юни 2026
Kвалификациите на Европейската младежка купа по стрелба с лък в Русе започват…
понеделник, 01 юни 2026
Русенски скаути завършиха успешна четиримесечна кауза в помощ на Общинския…
понеделник, 01 юни 2026
Русе отново ще се превърне в сцена на автомобилната класика
понеделник, 01 юни 2026
Деца изградиха Русе от Лего в ДГ „Детелина“
понеделник, 01 юни 2026
Иван Чехларов поема управлението на Общинското предприятие „Обреден дом“
понеделник, 01 юни 2026
Косенето на тревните площи продължава и през тази седмица
понеделник, 01 юни 2026