Кметът Пламен Стоилов посрещна легендарната Тони Димитрова

петък, 14 ноември 2014

Тони Димитрова е един от членовете на журито в  тазгодишното издание на конкурса „Северно сияние“, който започна днес в Русе.

На провелата се среща кметът Пламен Стоилов посрещна легендарната певица, останалите членове на журито от България, Румъния и Русия и организатора на конкурса г-н Вили Икономов.

Г-н Стоилов сподели, че за Русе този фестивал е с изключителна важност и му пожелава да се радва на все по-голямо международно участие. „Този конкурс обръща специално внимание на децата. Той трябва да се развива и достига все по-високо ниво, за да се създават млади таланти“, допълни кметът.

Тони Димитрова сподели, че градовете в България, в които се провеждат конкурси за деца са много малко и по тази причина поздравява организаторите. Певицата изрази  възторга си от развитието на града и красивата сграда на Доходното здание, където  се провежда конкурса. „Отдавна не съм се възхищавала на нещо такова“,  допълни тя.

Във фестивала „Северно сияние“, който ще продължи до 16 ноември, ще вземат участие деца и младежи от 7 до 25 годишна възраст, разделени в четири възрастови групи.

В последния ден на конкурса  от 17 ч. концерт ще изнесе Тони Димитрова. В 17,30 ч. ще станат известни и победителите в конкурса, а г-н Стоилов лично ще връчи специална награда на Кмета на Община Русе – почетна грамота и предметна награда.

Последни Новини

виж всички новини >