Посланикът на Виетнам се срещна с кмета Пламен Стоилов

петък, 14 ноември 2014

Възможностите за бъдещо сътрудничество и инвестиции в Русе обсъдиха днес кметът Пламен Стоилов и посланикът на СР  Виетнам Негово Превъзходителство г-н Ле Дък Лиу.

Виетнамският посланик направи презентация пред служители на ръководни постове от Община Русе, отговарящи за търговските отношения и инвестициите. Той предостави информация за страната си и за дипломатическите отношения между България и Виетнам през годините.

Целта  на състоялата се среща бе развитие на сътрудничеството между двете страни и по-конкретно на градовете разположени по поречието на река Меконг и река Дунав.  По този повод г-н Ле Дък Лъу запозна присъстващите на срещата с виетнамския град Кан Тхо, с който Русе успешно може да си партнира.

Посланикът сподели идеята за нов вид сътрудничество между двете страни, който предвижда мащабен внос на първично обработени стоки от Виетнам, които да пристигат на пристанището в Русе, където продуктите да се доработват до окончателна готовност за експортиране в трети страни и за вътрешния пазар. С доброто си кръстопътно положение и развиващата се инфраструктура Русе е подходящ град за сътрудничество и инвестиции в тази посока, допълни г-н Стоилов.

„Убеден съм, че със силен политически и дипломатически консенсус и с голям потенциал за партньорство в различни области, нашите две страни ще постигнат голямо развитие в бъдеще“, допълни посланикът на  Виетнам.

Последни Новини

виж всички новини >