От 20 ноември започва за поредна година Национална джаз среща Русе 2014

петък, 14 ноември 2014

Тридесет и деветата Национална джаз среща Русе 2014 година ще се проведе в дните 20-22 ноември  от 18 часа на голямата сцена в Доходно здание в Русе.  Националната джаз среща се организира от Община Русе, ОП "Русе арт" и Клуб на дейците на културата. Първата концертна вечер на 20.11 /четвъртък / се открива с изцяло русенско участие по проект „Училище за джаз“ - Теодор Петков, Светослав  Неделчев, Радослав  Славчев , Антони Рикев , Жана Василева, Габриела Йорданова, трио при НУИ „проф В.Стоянов“ и с участието на Даниел Джумалийски  и Борис Петров. Този концерт се осъществява с подкрепата на Община Русе, чрез програмата  за финансиране  на проекти в областта на изкуството и културата. Входът за него ще бъде свободен.
Акцентът на втората вечер 21.11 /петък/ е програмата на Ангел Заберски трио и Васил Петров, който през тази година отбелязва своята петдесет годишнина. В същата вечер ще свири формацията  „Антони Дончев и театрален джаз бенд“ . Третата група е „Борис Петров и Венци Благоев – квинтет“.
В последната фестивална вечер също присъства юбилеен акцент. Той е свързан с годишнината поп и джаз певица Камелия Тодорова, която ще представи своя програма с Brazz Association COMBO с Мишо Йосифов. Същата вечер с голям интерес очакваме представянето  на пианиста Марио Станчев – професор в Лионската консерватория, проф. Христо Йоцов и Димитър Карамфилов с промоция на албума "Autumn Leaves In Sofia". Другото участие е на групата Golden Project с  Димитър Льолев – саксофон.Информация за джаз срещата може да се получи на телефон 0889 303 349, а билети ще се продават на касата в Доходно здание от 17 ноември /понеделник/.

ПРОГРАМАна 39-таНАЦИОНАЛНА ДЖАЗ СРЕЩА РУСЕ 2014
20-22 ноември
зала „Доходно здание“

20 ноември

ДЖАЗ УЧИЛИЩЕ

/Бивши и настоящи ученици

от НУИ „Проф. В. Стоянов“/

Борис Петров- саксофон,

Даниел Джумалийски – ударни,

Теодор Петков – пиано,

Светослав  Неделчев - бас

Радослав  Славчев – китари,

Антони Рикев -китари

Жана Василева и Габриела Йорданова – вокал

Джаз трио при НУИ „Проф. В. Стоянов“:

Николай Димитров-пиано,

Исак Енчев- китара и

Асен Станчев – китара

Този концерт се осъществява с подкрепата на Община Русе, чрез програмата  за финансиране  на проекти в областта на изкуството        и културата.

Вход  свободен.

21 ноември

АНГЕЛ ЗАБЕРСКИ ТРИО С ВАСИЛ ПЕТРОВ

/Борис Таслев- бас, Димитър Семов- ударни /