Започна изграждането на нов жилищен корпус към ДВД „Приста“

петък, 14 ноември 2014

Днес беше направена символична първа копка на новия жилищен корпус към Дома за възрастни с деменция „Приста“.

По този повод кметът Пламен Стоилов поздрави директора на дома г-жа Денева и екипа на зам.-кмета г-н Григоров, които имат голяма заслуга за изграждането на тази нова сграда. „Много пъти сме казвали, че социалните услуги са много важни. В живота се случват много превратности и става така, че човек не е в състояние да се справя сам. Ако ги няма тези домове и тези добри хора с огромни сърца, много хора биха страдали“, допълни кметът. Той увери, че заедно с екипа си няма да спрат да търсят варианти, за да инвестират за подобряване на социалните услуги. „Ние имаме може би най-добрия кадрови персонал в страната, управляващ и занимаващ се с социални дейности и това ни дава възможност да правим много неща в тази сфера“, уточни още г-н Стоилов.

Сред официалните гости на събитието бяха още зам.-кметовете г-н Иван Григоров, г-н Димитър Наков, председателят на ОбС - Русе засл. проф. Васил Пенчев, главният архитект на града г-жа Живка Бучуковска и представителят на строителната фирма „Медиком“ г-н Диян Василев.

Средствата за финансирането на новия жилищен корпус на дома са осигурени благодарение на общите усилия на Общината и доброто управление на социалната услуга, което е довело до икономии, обясни г-жа Мариела Личева, директор на  дирекция „Здраве и социални дейности“. Тя допълни още, че строежът не разширява капацитетана дома, а ще осигури по-добри условия за живот на възрастните хора, настанени в него.  В новия корпус ще има 12 стаи, в които ще бъдат настанени по двама потребители. Към всяко помещение ще има самостоятелен санитарен възел. Сградата ще разполага с медицински кабинет и обща трапезария.

Тържественият водосвет бе извършен от отец Марин.

Последни Новини

виж всички новини >