Кметът Пламен Стоилов поздрави ръководството и служителите на „МЕТРО“ по случай 20 години от откриването на магазина в Русе

понеделник, 30 септември 2019

Днес в магазин „МЕТРО“ се състоя тържествено отбелязване на двадесет-годишнината от откриването на магазина в град Русе. Кметът на Община Русе г-н Пламен Стоилов поздрави ръководството и служителите на най-големия търговец на едро в България за бързото развитие на магазина през годините, утвърждаваното отлично качество на предлаганите продукти и приноса му за град Русе. Г-н Стоилов връчи статуетка Паметник на свободата на управителя Мая Пачеръзова и пожела на целия екип здраве, благополучие и още много доволни клиенти. Събитието уважи и регионалният мениджър на МЕТРО България Борислав Тодоров, а в празничната програма се включиха ФТТ „Найден Киров“ и танцов клуб „Фламинго“.

МЕТРО Кеш енд Кери разполага с 11 магазина в България. Преди 20 години, на 18 март 1999 г. МЕТРО отваря своите първи 2 магазина в София и Пловдив, а по-късно третият град, в който магазинът врати е именно Русе.

Днес магазините на МЕТРО в страната осигуряват на над 400 000 бизнес клиенти достъп до най-широк професионален асортимент от търговски решения за техния бизнес – повече от 40 000 хранителни и нехранителни продукти от България и света, под един покрив, с гарантирана проследимост и високо качество, на конкурентна цена. Инвестициите на компанията в България надхвърлят 400 милиона лева.