Кметът Пламен Стоилов проведе работна среща с председателя на УС на АПИ инж. Дончо Атанасов

събота, 21 октомври 2017

Кметът на Община Русе Пламен Стоилов проведе работна среща с председателя на Управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура" инж. Дончо Атанасов. На нея присъстваха още народният представител Пламен Нунев, зам.-кметът по устройство на територията инж. Димитър Наков, главният архитект на Община Русе арх. Живка Бучуковска и управителят на ВиК - Русе Сава Савов.

На срещата беше обсъдено предстоящото подписване на Споразумение за ангажиментите на двете страни по поддържането на бул. „България", по който се осъществява връзката с Дунав мост. Кметът Пламен Стоилов постави въпроса за възстановяването на отводнителната система по булеварда, което ще стартира догодина. Обсъдена бе и необходимостта от реконструкция на Дъговия мост, както и изграждането на Кръгово кръстовище на пътя Русе – Варна при кръстовището на магазин „Джъмбо“. След срещата бе направен и оглед както на кръстовището, така и на участъка при „Дунав мост“, където се образуват задръствания от интензивния трафик. Инж. Дончо Атанасов се ангажира с всички поставени от кмета Пламен Стоилов въпроси.

По-рано днес народният представител Пламен Нунев, кметът на Община Бяла Димитър Славов и председателят на УС на АПИ инж. Дончо Атанасов участваха в откриването на обновената улица "Васил Левски" - част от републикански път III - 501 в град Бяла. Рехабилитацията на улицата е осъществена с финансиране от Агенцията и бюджета на Община Бяла.