Кметът Пламен Стоилов се срещна с посланика на Украйна в България н. пр. Виталий Москаленко

четвъртък, 23 май 2019

Възможностите за съвместни културни събития и инициативи в различни области обсъдиха днес кметът на Община Русе г-н Пламен Стоилов и извънредния и пълномощен посланик на Украйна в Република България  Н. Пр. Виталий Москаленко. На срещата присъства и  почетният консул на Украйна в град Русе г-н Пламен Бобоков.

Русенският градоначалник представи инвестиционния профил и перспективите за развитие на Русе, а от своя страна Негово превъзходителство сподели, че е впечатлен от облика града и проектите, които се изпълняват.

Г-н Стоилов подари на посланика картина с изглед от русенски сгради, като го покани отново да посети града на свободния дух.

Вчера в Художествената галерия се състоя откриването на изложбата „Михайло Парашчук: украинският и български скулптор“, която ще продължи до 26-ти май.

Последни Новини

виж всички новини >