Кметът Пламен Стоилов връчи златна значка "Русе" на европейската шампионка по бокс Севда Асенова

сряда, 30 ноември 2016

Днес кметът Пламен Стоилов се срещна с европейската шампионка по бокс Севда Асенова и Илия Сяров – изпълнителния директор на боксов клуб „Русе“.

Г-н Стоилов се обърна към Севда Асенова с думите: „Изключително съм горд и се радвам на твоя успех. Пожелавам ти да бъдеш здрава, ти притежаваш отлични качества, много хъс и ти се възхищавам“. Златната шампионка сподели, че успехът изисква много труд, а двубоят не е бил лесен.

Севда Асенова спечели титлата в категория до 48 кг на шампионата в зала „София“ в двубой срещу шведката Лизе Сандебер с 3:0 и това е първото европейско злато за нея. Тя е състезателка от боксов клуб „Русе“ с треньор Павел Сяров. До момента тя имаше две сребърни отличия от континенталните първенства в Дания през 2007 г. и Букурещ през 2014 г.

Г-н Стоилов връчи на Севда Асенова парична премия и златна значка на Русе, подчертавайки, че я заслужава напълно и трябва да я носи с гордост. Значка получи и г-н Сяров за качествата си на отличен мениджър.