Кметовете на Русе и Тутракан инициираха среща с почетния консул на Република България в Плоещ

четвъртък, 27 август 2020

Днес се проведе среща между кмета на Община Русе Пенчо Милков, кмета на Община Тутракан д-р Димитър Стефанов и почетния консул на Република България в Плоещ Росен Русев.

Обсъдени бяха възстановяването на фериботната връзка между Русе и Гюргево, изграждането на втори мост над река Дунав при Русе и бак – платформа за превоз на коли и пътници между Тутракан и Олтеница.

Кметът на Община Русе подчерта необходимостта от намаляване на трафика по Дунав мост. С изграждането на фериботна връзка, към която да се насочват тежкотоварните автомобили, ще се облекчи придвижването на леки коли по моста. Преминаването на автомобили към Румъния през Тутракан също ще намали трафика в източна посока.

Според Пенчо Милков Русе и Тутракан работят интензивно и съвместно за развитието на целия регион, което несъмнено ще се отрази и на икономиката на двете общини.

Почетният консул на Република България в Плоещ Росен Русев изрази желанието си активно да работи с румънските власти за постигането на тези цели.