Конкурс за есе на тема: 'Хармонията на етническата толерантност'

четвъртък, 14 април 2016

Община Русе, в партньорство с Общините Ветово, Борово и  Иваново, обявява конкурс за есе на тема: „Хармонията на етническата толерантност“

Условия за участие:

В конкурса могат да участват деца на възраст от 7 до 18г., разпределени в две възрастови групи:

• I група – деца от 7 до 12 години;
  • IIгрупа – деца от 13 до 18 години.

Изисквания към участниците и творбите:

1. Участниците в конкурса трябва да подготвят есе в обем до една стандартна страница (печатна)или две четливо написаниръкописно;
  2. Участниците задължително посочват трите си имена, възраст, клас, училище, пълен адрес, телефон за връзка.

Срок за предаване на творбите:

До 25.04.2016 г. всички родители и/или учители могат да изпратят или предадат творбите на адрес: Община Русе, пл. Свобода 6, 7000 Русе, Връзки с обществеността.

На плика е необходимо да бъде написано:За участие в  конкурс за есе

„Хармонията на етническата толерантност“.

Оценяване:

Изпратените творби ще бъдат оценявани от компетентна комисия, сформирана от организаторите и критериите ще са свързани с:

• ясно и точно формулирана теза;
  • удачно подбрани аргументи;
  • личностна позиция;
  • езикова и стилистична култура.

За всяка от двете възрастови групи в конкурса, журито ще присъди I-во, II-ро,   III-то място. Задължително ще бъде взета под внимание възрастта на децата.

Награди:

Първите три места в двете възрастови групи ще получат грамоти , заедно с предметни награди. Грамоти ще бъдат предоставени и на образователните институции, чийто представители са децата.

Наградите на отличените участници в конкурса за есе „Хармонията на етническата толерантност“ ще се връчат тържествено на 27.04.2016г. в Пленарна зала на Община Русе, където ще се проведе концерт “Етноритми без граници“.

Конкурсът се организира в рамките на проект „Интегриран подход на Община Русе за интеграция на ромите и други уязвими групи на територията на общини в Област Русе“, финансиран по Българо – Швейцарската програма за сътрудничество с финансовата подкрепа на Швейцария в рамките на швейцарския принос за разширения Европейски съюз.

Проектът се реализира с финансовата подкрепа на Швейцария в рамките на швейцарския принос за разширения Европейски съюз.