вторник, 21 май 2024
Стотици деца от 19 детски градини се включиха в ежегодния празничен концерт в Летния театър в Русе. Той се организира от Община Русе и в него взеха участие приказни феи, морячета, каубои, птички, лъвчета, боксьори, лебеди, както и танцьори на народни танци.
Над 1000 родители и гости подкрепиха децата, които заедно със своите преподаватели представиха музикални и танцови изпълнения под аплодисментите на публиката. Поздравления към всички деца, родители, учители и ръководители на детски градини отправи заместник-кметът Димитър Недев. „Днешното събитие е истинско тържество на детското творчество и радост, изпълнено с невероятна енергия и въображение. Благодаря на всички деца за тяхното усърдие, на техните преподаватели, които с любов и грижа ги подготвиха за този вълнуващ ден, както и на всички родители, които подкрепят своите деца във всяко тяхно начинание“, каза в приветственото си слово заместник-кметът.
Концертът започна с изпълнение на малките мажоретки от детските градини „Иглика“ и „Зора“, като след тях се включиха децата от „Незабравка“, „Слънце“ и „Роза“-Ново село с народни танци. Последваха и танците „Зовът на природата“, „Цар Лъв“, „Откриватели“ „Моряшки танц“, „Боксьори“, „Рокендрол“ и др.
Празникът завърши с общо изпълнение на песента „Целия свят“.
Започна записването за участие в традиционния Фолклорен събор „Златната…
понеделник, 20 май 2024
Последни Новини
Държавното първенство по триатлон ще се проведе този уикенд в Николово
понеделник, 14 юли 2025
Успешен сезон за ВК „Любо Ганев – Автосвят“ с участие в 46 турнира и класирания…
събота, 12 юли 2025
Общински терен в Средна кула стана база за млади футболисти
събота, 12 юли 2025
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 11 юли 2025
Русе ще отбележи 188 години от рождението на Васил Левски
петък, 11 юли 2025
Празникът на торта „Гараш“ вече е с официално лого
четвъртък, 10 юли 2025
Среднощен вандализъм в подлеза до Кръговото е регистриран от общинското…
четвъртък, 10 юли 2025
Криско в Русе: Да си добър е новият тренд сред младежите
четвъртък, 10 юли 2025