Започна записването за участие в традиционния Фолклорен събор „Златната гъдулка“

понеделник, 20 май 2024

Община Русе започна да приема заявки за участие в 54-рия Фолклорен събор „Златната гъдулка“, който ще се проведе на 30 юни от 9 ч. на открита сцена в Парка на младежта.

Съборът, който е с конкурсен характер, е ежегодна инициатива, организирана с цел да популяризира образците и богатството на традиционната българска култура и фолклор. На неговата сцена се представят стотици изпълнители –  певци, музиканти, танцьори, разказвачи на предания, легенди, гатанки и приказки, инструментални групи и групи за народни обичаи от региона и други области на България. Специални гости на събора ще бъдат изпълнители и състави от български общности от Молдова и Румъния.

Участниците се оценяват от професионално жури, което присъжда следните награди: голяма награда за цялостно представяне – приз „Златната гъдулка“, придружен от грамота и парична награда; колективни и индивидуални награди (I, II и III място), придружени от грамоти и парични награди. Всички участници ще получат диплом за участие в събора.

Регламентът на „Златната гъдулка“, както и формулярът за участие в събора можете да намерите тук.

Крайният срок за изпращане на формулярите за участие е 21 юни на имейл: r.karagyozova@ruse-bg.eu.

Телефони за контакти: 082/506 505, 082/506 506, 0887 686 136, 0893 329 468.