Кулинарни конкурси с атрактивни награди по време на „Празника на квартала“

понеделник, 07 октомври 2024

В два кулинарни конкурса с атрактивни награди ще могат да се включат русенци по време на „Празник на квартала - Заедно във Възраждане“, който ще се проведе на 12 октомври /събота/ от 16 ч. в двора на СУ „Възраждане“. Желаещите ще могат да премерят възможностите си в приготвянето на домашни сладка и лютеница. Събитието се организира от Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“ с финансовата подкрепа на „Холеман България“ и „Тива Плюс“.
По време на събитието кулинарните си възможности са поканени да покажат не само живущите във „Възраждане“, но и русенци от други квартали с умения в приготвянето на зимнина. С атрактивни предметни награди ще си тръгнат победителите в двата конкурса, а награди ще има и за второ и трето място.
Организаторите допускат за участие до три различни вида домашно приготвена лютеница и/или сладко. За да се включите в надпреварата е необходимо да се запишете предварително на телефон 0897917474, на имейл rusefreespiritcity@gmail.com или директно на мястото на събитието. Бурканчетата с лютеница и домашно сладко трябва да бъдат донесени до 15:30 ч. в деня на събитието. Професионални кулинари ще отличат победителите, които ще получат предметни награди.
Станалото вече традиционно събитие „Празник на квартала“ тази година включва изпълнения на Биг Бенд Русе и вокалистката Роси Овчарова, младата русенска група 4ЕТНО, както и изяви на деца от кварталните училища и детски градини. За доброто настроение ще се погрижат аниматорите от „Веселяците“, които ще предложат на присъстващите забавни състезателни игри за цялото семейство, възможност за снимки с любими герои, рисунки по лицата и много награди. Заедно с Школа за народни танци „Вито хоро“ присъстващите ще могат да се включат в хоротеката в ритмите на българските народни танци.
Желанието на организаторите е жителите на кв. „Възраждане“ да се съберат да се забавляват заедно, а входът за всички желаещи е свободен. По време на събитието кметският пълномощник Калин Иванов, отговарящ отскоро за кварталите „Възраждане“ и „Цветница“, ще се представи на присъстващите и ще се запознае с жителите на своя район.