Мартин Сиромахов от ВС „Слънчеви ноти“ с две награди от конкурса за вокално изкуство „Морски звездички“

четвъртък, 26 септември 2019

В дните 21 и 22 септември, 2019 г. в концертната зала „Владиславово“ на Народно читалище „П.Р. Славейков-1928“ се проведе XI-то издание на Международния конкурс за вокално изкуство „Морски звездички“.

Организатор на събитието беше Читалище „Петко Рачев Славейков 1928“. Конкурсът се реализира с финансовата подкрепа на Община Варна чрез фонд „Култура“.

Всички участници в конкурсните програми по регламент изпълняваха по две песни в двата поредни дни на конкурса: през първия ден - на български език, а през втория - песен по избор. Състезанието беше в две категории: I категория – „Индивидуални изпълнители“, в пет възрастови групи; II категория – „Дуети, триа и вокални състави“, в три възрастови групи.

Журито беше председателствано от българската певица Мими Иванова и членове: Георги Янков, Дамян Попов, Александър Андреев и Тома Есекиев. Във Втора Възрастова група (до 10 години) се яви 9-годишния Мартин Сиромахов от Вокално студио „Слънчеви ноти“ Русе с вокален педагог  Наталия Константинова. Той представи песните „Песен от сълза“ на Х. Агасян и кавъра „ Пак съм тук“ . Артистичният певец бе отличен с 3-то място и получи наградата на Детското жури.