Русе е домакин на Международно обучение с участници от 9 европейски държави на тема „Младежка работа“

четвъртък, 26 септември 2019

От началото на седмицата в Русе се провежда Международно обучение на младежки работници. Те са представители на 12 младежки организации от Португалия, Испания, Хърватска, Гърция, Словакия, Турция, Италия, Румъния и България. В рамките на една седмица те се обучават и споделят знанията си, свързани с традиции и стандарти за качество в младежката работа, ролята на младежкия работник в процеса на работа с младите хора, управление на младежки проекти, младежка работа, чрез използване на дигитални технологии и други.                                                   Освен обучение по темата, младежките работници създават нови партньорства за бъдещи съвместни проекти, опознават дейността на организациите, обменят добри практики.

Днес представители на всички участващи държави посетиха АГ „Гео Милев“, където проведоха интересен уъркшоп с учениците, свързан с отбелязването на Европейския ден на езиците. По време на посещението си в гимназията те имаха възможност да се срещнат с български младежи и да разговарят с тях на различни теми. Една от най-интересните дейности по международните проекти на програма „Еразъм +“ са междукултурните вечери, по време на които участниците имат възможност да се докоснат до културата на участващите държави.

Домакини на събитието Сдружение „Вдъхновение” и Общински младежки дом Русе. То се реализира по проект „Добрият младежки работник=успешни млади хора”, финансиран от Центъра за развитие на човешките ресурси по програма „Еразъм+”.