Математическата гимназия се сдоби с нов компютърен кабинет

сряда, 17 септември 2014

Кметът Пламен Стоилов присъства на официалното откриване на новооборудван компютърен кабинет в Математическата гимназия „Баба Тонка“ в Русе. Всички модерни компютри са подарени от Пламен Бобоков, който е бивш възпитаник на училището, а ремонтът на кабинета е направен от фирма „Приста ойл“. За представянето на новата придобивка беше избран днешният празничен ден – 17 септември, Ден на Вяра, Надежда, Любов и майка им София.

Директорът на елитната гимназия г-н Кунчев с гордост заяви, че няма друго училище с такъв компютърен кабинет на територията на града. На официалното събитие беше припомнено, че не за пръв път г-н Бобоков оборудва с компютри Математическата гимназия, за което получи и грамота като дарител. Освен него преди време с още две дарения са се отчели и други двама бивши възпитаници на МГ „Баба Тонка“ – Мариян Йорданов и Дамян Дамянов.

Гостите се запознаха накратко с богатия набор от международни отличия, завоювани от учениците, а деветокласникът Емил Инджев представи свой проект, с който е спечелил златен медал на Балканската олимпиада.

Кметът Пламен Стоилов заяви, че и занапред Общината ще продължи да помага на всички училища, които си поставят високи цели и постигат високи резултати. Русенският градоначалник се ангажира догодина да бъдат заложени средства в бюджета и за ремонт на покрива на елитната гимназия. Началникът на инспектората по образование Димитър Райнов също приветства учениците и гостите на училището като отбеляза, че гимназията е водеща, тъй като е управлявана от екип от специалисти и предпочитана от най-добрите деца.