Мажоретен състав „Екстрийм“ с 5 първи награди от Shumen Christmas open

сряда, 22 декември 2021

Преди броени дни се проведе първият онлайн мажоретен фестивал Shumen Christmas open, организиран от Спортен клуб „Ритмика”, Шумен. Конкурсът беше разделен в три възрастови групи. Момичетата от Мажоретен състав „Екстрийм“ към Младежкия дом в Русе се състезаваха в старша възрастова група - над 14 години, като успяха да спечелят 5 първи места.

В категория солово изпълнение с батон Дея Иванова спечели първото място. Златният медал и за дуетно изпълнение с батон бе за Дея Иванова и Валерия Вачкова. Трио в изпълнение с пом-пон на Дея Иванова, Камелия Кънева и Виолета Борисова също се класира на челно място.

В груповите изпълнения всички момичета се представиха блестящо и взеха първо място в категория „Батон – хореография на място“. В категория „Шоу денс – танц върху Коледна музика“, „Екстрийм“ впечатли журито с настроение и прекрасното си изпълнение и отново стана победител. В категория „Пом-пон – хореография на място“, групов танц, момичетата спечелиха второ място. Наред с всички награди, мажоретен състав „Екстрийм“ бе и единственият отличен със специален Приз за хореография, костюм и цялостно излъчване.

Въпреки трудната година, момичетата от „Екстрийм“ са много горди от постигнатите резултати, благодарение на постоянството им. Ръководителите Вероника Миланова, Петя Бонева и Аксиния Илиева им желаят още много призови места през Новата 2022 година.

Снимките са дело на Цветомир Цветанов.