Мажоретен състав „Екстрийм“ се завърна от Велико Търново с отличия

сряда, 04 май 2022

Мажоретен състав „Екстрийм“ към Общинския младежки дом в Русе се завърна с няколко отличия от първия Национален фестивал по мажоретни дисциплини "Търновска Перла", който се проведе във Велико Търново.

Момичетата от МС „Екстрийм“ с ръководители Вероника Миланова, Петя Бонева и Аксиния Илиева се представиха блестящо. Те бяха отличени с второ място за солово изпълнение батон за Дея Иванова,  трето място - дует батон Дея Иванова и Валерия Вачкова. Танцът с батони на целия състав взе второ място, танцът с помпони - трето място, 100 метра дефиле с помпони - първо място, а 100 метра дефиле батони взе второ място. Дея Иванова беше отличена и със специална награда „Най - атрактивна мажоретка“ във възрастова група сеньори.

В конкурса взеха участие 360 мажоретки от 9 града на България. Те дефилираха в старопрестолния град, предвождани от ученическия оркестър „Джуниър бенд“. Първият ден от конкурса бе за 100 метра състезателна дисциплина, а следващия ден фестивалът продължи в летния театър, където момичетата играха на сцена пред жури и многобройна публика.