Международният турнир по спортни танци в Русе привлича танцови двойки от цял свят

вторник, 21 ноември 2017

На 25-и и 26-и ноември, в „Булстрад Арена“, ще се проведат Международен турнир по спортни танци „WDSF WORLD INTERNATIONAL OPEN RUSE 2017“ под егидата и за купата на кмета на Община Русе Пламен Стоилов, както и Открит Национален турнир за български танцови двойки. Това стана ясно днес на пресконференция в Заседателна зала на Община Русе, на която присъстваха директорът на дирекция „Култура и образование“ Ирена Петрова и председателят на Българската федерация по спортни танци и главен организатор на турнира Иван Деспотов.

Г-жа Петрова заяви, че това събитие на високо ниво, което е част от календара на Есенния салон на изкуствата и културата, е истински празник за Русе и поздрави г-н Деспотов за всеотдайността и отличната организация. Той благодари за оказваната от Община Русе подкрепа и сподели, че в турнира, който придобива все по-голяма популярност, ще се включат двойки от Топ 50 на Световната ранглиста, а към момента потвърдилите участници са 300 танцови двойки от над 20 страни, като регистрацията продължава и утре. Съдиите в турнира ще бъдат от 15 държави.

Организатори на събитието са Община Русе, Българска федерация по спортни танци и Клуб по спортни танци „Настроение“.

Програма:

25.11.2017 г. (събота)

10:00 ч. – НАЧАЛО ДЕЦА и ЮНОШИ МЕЖДУНАРОДЕН ТУРНИР

14:00 ч. – НАЧАЛО ОТКРИТО СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО (предварителни кръгове)

17:30 ч. – ОФИЦИАЛНО ОТКРИВАНЕ и ФИНАЛИ ОТКРИТО СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО

26.11.2017 (неделя)

10:00 ч. – НАЧАЛО НАЦИОНАЛЕН ТУРНИР

14:00 ч. – НАЧАЛО МЕЖДУНАРОДЕН ТУРНИР (предварителни кръгове)

17:30 ч. – ОФИЦИАЛНО ОТКРИВАНЕ и ФИНАЛИ МЕЖДУНАРОДЕН ТУРНИР