Тържество, посветено на Деня на християнското семейство отбелязаха в кметство Николово

вторник, 21 ноември 2017

Днес, в Клуб на пенсионера „Гагаля”, с. Николово, се проведе тържество, посветено на Деня на християнското семейство. Гости на тържеството бяха г-жя Мариела Личева - директор на дирекция „Здравни и социални дейности” в Община Русе и Петинка Митева - председател на Обединения съюз на пенсионерите в България. Те поднесоха поздравления и връчиха подарък на клуба - домакин на тържеството. От името на кмета на Община Русе - Пламен Стоилов и от Светлана Ангелова - заместник председател на Комисията по труда и социалната политика и народен представител, бяха връчени поздравителни адреси на председателите на пенсионерските клубове, на кмета на с. Николово и на секретаря на НЧ „Пробуда-1901 г.” Кметът на с. Николово, Марийка Генова поздрави пенсионерите от двата пенсионерски клуба „Липник” и „Гагаля”, а след това отец Иво извърши празничен водосвет за здраве. Той разказа историята на днешния празник „Въведение на Света Богородица в Йерусалимския храм”. Децата от ОУ „Св. Св. Кирил и Методий” и ДГ „Приказен свят”от своя страна, изпълниха програма, посветена на днешния празник, в която се включиха и певческите групи от двата пенсионерски клуба.