Министър Николина Ангелкова и еврокомисарят по регионално развитие Корина Крецу ще открият конференция „Устойчивост на развитието на туризма и сигурността в Дунавския регион“ в Русе

четвъртък, 16 юни 2016

Министърът на туризма Николина Ангелкова и комисарят по регионална политика на ЕК Корина Крецу ще открият конференция на тема „Устойчивост на развитието на туризма и сигурността в Дунавския регион“. Събитието ще се проведе утре – 17.06.2016 г. (петък), от 11.00 ч. в сградата на Доходното здание, гр. Русе. От 11:30 часа те ще дадат и пресконференция за представителите на медиите.

В конференцията ще участват още Василе Динку – вицепремиер и министър на регионалното развитие и публичната администрация на Румъния, Пламен Стоилов, кмет на община Русе, Деница Николова – заместник-министър на регионалното развитие и благоустройството и Национален координатор по Дунавската стратегия, Кристофър Имбсен – заместник-директор в Световната организация по туризъм, посланици на страни от Дунавския регион, народни представители, кметове и областни управители, представители на органи по сигурност на страни от Дунавския регион, представители на ЕК и др.

В рамките на събитието ще се проведат Кръгла маса на тема „Туризъм и сигурност“ и Експертна сесия, на която ще бъдат обсъдени Развитието на хармонизирана система за мониторинг и статистическа информация в областта на туризма в Дунавския регион и Перспективи за развитие на бранд „Дунав“.

В 12:00 часа министър Ангелкова, комисар Крецу и вицепремиерът Динку ще посетят Математическа гимназия „Баба Тонка“ (ул. „Иван Вазов“ 18), където ще разгледат нови учебни кабинети, модернизирани по проект „ИКТ – Сила за промяна в образованието“, финансиран по Програмата за трансгранично сътрудничество Румъния-България 2007-2013.