Младежи отбелязаха Деня на Европа

понеделник, 09 май 2016

В две акции по повод Деня на Европа се включиха членовете на „Младежки парламент” към Общинския младежки дом. Организатори на първото за деня събитие бяха Информационния център на евродепутата Мария Габриел и Регионалната библиотека„Любен Каравелов“. На площад „Батенберг” беше организиран информационен щанд под мотото „Аз съм европеец”, на който младежите раздаваха информационни материали и книжки за Европейския съюз. Минувачите имаха възможност да разгледат изложба от творби на европейска тематика от архива на Инфоцентъра на евродепутата, Русенската библиотека и Младежкия дом. За посетителите на щанда беше подготвена и томбола с награди. А най-голямата – европейското знаме, отиде при една от най-малките посетителки на щанда.

Втората акция на младите парламентьори беше съвместно с малчуганите от Ресурсен център - Русе. За девета поредна година учителите от центъра организират Евроработилница, като тази година темата беше „Децата на Европа играят”. Събитието започна с беседа за Европа в 11ч. в една от красивите зали на Историческия музей. След като децата разказаха какво знаят за държавите в ЕС, празникът се премести в Лапидариума на музея. Там бяха организирани игри за малки и големи. Присъстващите бяха разделени на два отбора, като всеки участник имаше табелка с държава от Европейския съюз. Играха се, както традиционни български игри, така и игри от Румъния, Испания и Корпуса на мира. Празненството завърши с много усмивки и лакомства за децата и младежите.