„Младежки парламент” към омд с акция за Великден

събота, 30 април 2016

На 28 април членовете на „Младежки парламент” към ОМД организираха поредната си акция. По традиция на Велики четвъртък боядисваме великденските яйца. Заедно с малчуганите от Дневен център за деца с увреждания „Милосърдие”, младежите обагриха подготвените за случая яйца. С помощта на социалните работници и възпитатели, децата боядисаха първото си червено яйце, а след това всеки беше с начервено чело за здраве. Близо сто яйца окрасиха стаята за игри в центъра. Но това далеч не беше всичко. Ръководителят на Ателието за изкуства към центъра – Соня Чурова, беше подготвила за малки и големи гипсови отливки на яйца със залепен магнит на гърба. Младежите от „Парламента” помогнаха с рисуването на децата и сътвориха желаните картини върху изкуствените яйца. Накрая младежите получиха покана за следваща акция и съвместна работа с ДЦДУ „Милосърдие”.

Последни Новини

виж всички новини >