Зам.-кметът Димитър Наков посети великденски празничен пазар

четвъртък, 28 април 2016

Днес, през целия ден на Централен пазар – Русе се провежда Великденски празничен пазар, където са разположени щандове с еко месни деликатеси, кейкове с великденска тематика, биологично  млечни продукти, мед, био вина, био сокове, био брашна, сладка, ядки, семена и пресни зеленчуци, както и още много други продукти. Пазарът посети зам.-кметът по устройство на територията инж. Димитър Наков. Заедно с управителя на "Общински пазари" Кунчо Кунчев, той разгледа Великденските щандове и насърчи децата в техните занимания - рисуване, боядисване на яйца и т.н.

От 15 до 19 часа, децата с увреждания при дневен център "МИЛОСЪРДИЕ" – КАРИТАС бяха подготвили лично празнични керамични фигурки и ръчно сътворени великденски яйца. За малчуганите, гости на празничния пазар, бяха организирани работилници за рисуване на яйца, изработване на бижута, месене на козунак, както и рисунки на тема "Великден е!". Беше обособена и арт зона с ръчно изработени бижута, ръчно плетени сувенири, кашпи, аксесоари и занаятчийски изделия, рисувано стъкло и текстилни сувенири и играчки.

Последни Новини

виж всички новини >