Младежки работник се завърна от участие в семинар в град Банкя

сряда, 07 декември 2016

14-ия студентски семинар от серията Paving Youths' Way, организиран от Института за икономическа политика и със съдействието на фондацията Hanns Siedel, се проведе в периода 02-04 декември в гр. Банкя.

Участниците в семинара бяха предварително подбрани, като само 1/3 от кандидатствалите бяха поканени да присъстват на тридневния семинар на тема „Личностно развитие и лидерски умения“. Участие взе и представител на Общински младежки дом – младежкият работник Христина Пеева. На семинара бяха поканени интересни и вдъхновяващи лектори като видните предприемачи Борис Колев и Велин Койчев, както и младежкия представител за България в ООН – Ива Цолова, която се занимава и активно със социално предприемачество. Участниците в семинара бяха впечатлени от предприемаческия опит и съветите, които те им представиха: как да бъдат по-успешни, да вярват в себе си и възможностите и да се развиват личностно. Наред със симулативните игри, всички студенти имаха възможността да „създадат“ своя предприемаческа идея за бизнес с бюджет от 50 000 лв.

След този тридневен интензивен семинар всички участници поеха пътя на обратно към университетите си от цялата страна с възникнали повече въпроси, отколкото отговори, разширени мирогледи, създадени мечти, задминаващи и надграждащи предишните. „Бихме искали да благодарим на фондация Ханц Зайдел и Института за икономическа политика, че продължават да зареждат положително младите хора, да ги вдъхновяват и да развиват техните лични качества и заложби, за да успеят те – младите - да се развиват успешно като лидери на родна земя, защото както Хенри Форд е казал: „Независимо дали вярваш, че можеш да постигнеш нещо или не можеш да го постигнеш – и в двата случая си прав“, а стига да вярваме – всичко е възможно“.