С много емоции се завърна сборната група на Младежки дом от коледното си участие в Унгария

сряда, 07 декември 2016

Сборна група от състави на Младежкия дом се завърна от участие в Унгария. По покана на Българското самоуправление на побратимения с Русе 11-ти район Уйбуда в град Будапеща, младежи от форамциите балет „Импулс“, фолклорно танцово студио „Зора“и вокална група „Приста“на Общински младежки дом, взеха участие в коледната програма за българите в Унгария.

Заедно с тях бяха певиците Пресияна и Мирела – носители на второ място в „България търси талант“за 2016 г. Групатапредстави своята програма в два концерта – за деца и за възрастни. Присъстваха сънародници не само от Будапеща, но и от цялата страна, които останаха много впечатлени от изпълненията на сборната група. Заедно с групата от Младежки дом пътува и екип на БНТ2, който засне филм за прекрасните изпълнения на младежите, живота на българите в Унгария и красотата на предколедна Будапеща. Организаторите останаха изключително доволни от изпълненията на младежите и отправиха покана за участия в предстоящи събития на 11-ти район Уйбуда в Будапеща.