Младежкият парламент с признание за Деня на доброволеца

сряда, 06 декември 2023

В София се проведе ежегодният конкурс „Мисията доброволец – (не)възможна“ 2023, който отличава млади хора, ангажирани с доброволчески каузи. Събитието се организира от Министерството на младежта и спорта и се проведе на 5 декември – Световния ден на доброволеца, в сградата на Университета за национално и световно стопанство. Първо място в категория „Организация“ получи Младежкият парламент към Общинския младежки дом - Русе за своята дейност.

С още една награда си тръгнаха от организацията. Николай Неделчев бе отличен с второ място в категория „Доброволец“. Младият мъж вече 5 години е част от Младежкия парламент, като не спира да се ангажира и общественополезни каузи.

Отличените получиха своите награди от актьора Мариан Бачев, олимпийската шампионка Ивет Горанова, златният Йордан Йовчев и световната и европейска шампионка Станимира Петрова.