На 13 септември ще бъде следващият прием за яслените групи в общината

сряда, 21 август 2024

На 19 август бяха обявени резултатите от класирането на деца за прием в детските ясли на територията на община Русе. Свободните места в детските ясли са 265, а класирани за прием са 228 деца във всички 9 детски заведения и 3 филиала в общината. На 13 септември предстои следващо класиране, като на 5 септември ще бъдат обявени свободните места.

Приемът на деца в общинска детска ясла е уреден с Наредба за условията и реда за записване, отписване и преместване на деца в общинските детски ясли на територията на община Русе. Дейностите по приема се извършват спрямо предварително изготвен график за всеки месец до края на календарната година, публикуван в електронната система за регистрация на сайта на Община Русе. Самата система класира децата според обявените свободни места в низходящ ред според събраните точки.

Напомняме, че родителите на приетите деца трябва да потвърдят и съответно да докажат с необходимите документи изпълнението на критериите на детската ясла, в която са приети, в рамките на 10 работни дни от датата на класиране. Ако те не са потвърдени в срок, децата автоматично отпадат от класиране, губят регистрационния си номер, с който са участвали, и могат да кандидатстват отново в следващи класирания с нов номер и ново заявление. В 30-дневен срок след изтичане срока на потвърждаване, децата трябва да постъпят в детската ясла, съгласно нормативните изисквания. Деца, непостъпили в този срок, отпадат автоматично от системата. Те може да участват отново с нов входящ номер и ново заявление в следващи класирания.

За да кандидатстват за прием в детска ясла, е необходимо родителите задължително да се регистрират в електронната система за централизирано класиране за прием през сайта на Община Русе - раздел „Здравеопазване“, или тук.