Временни ограничения на движението от Николово до Червена вода на 24 и 25 август заради турнир по триатлон

четвъртък, 22 август 2024

Във връзка с провеждането на четвъртото издание на Международния турнир по триатлон „Купа Русе“, който ще се състои на 24 и 25 август в Лесопарк „Липник“, Община Русе информира жителите и гостите на града за временна промяна в организацията на движението в района.

Пътят от с. Николово до с. Червена вода, преминаващ през Лесопарка, ще бъде затворен за движение на моторни превозни средства за различни времеви интервали в следните часови диапазони:

•  събота /24 август/ от 9 до 18 ч.;

•  неделя /25 август/ от 9 до 14 ч.

В посочените времеви периоди ще има 30-минутни паузи между отделните серии от триатлона, през които ще бъдат пропускани превозни средства.

Община Русе апелира към водачите да планират своите маршрути съобразно тези ограничения и да проявят разбиране и търпение по време на провеждането на спортното събитие.

Целта на временните затваряния е да се гарантира безопасността на участниците в състезанието, което събира спортисти от различни страни и привлича значителен брой зрители. След приключването на турнира пътят ще бъде отново отворен за движение.