На 5 април предстои пръскане срещу комари в Мартен, Сандрово и Николово

четвъртък, 04 април 2024

Продължават третиранията срещу кърлежи в Русе

В Мартен, Сандрово и Николово на 5 април (петък) ще се извърши първото за годината третиране срещу комари на територията на община Русе. Обработката ще е с наземна техника и ще започне в 21:00 и ще продължи до около 00:00 ч.

Пръскането ще се извърши от служители на фирма „Санси” ООД с два специализирани автомобила, като при неблагоприятни метеорологични условия дейностите ще се отложат за следващия подходящ ден.

Продължава третирането срещу кърлежи на територията на Русе, като през утрешния ден от 6 до 7:30 ч. ще бъдат обработени зелените площи между улиците „Доростол“ и „Алеи Възраждане“.

За пръскането срещу кърлежи се използва препарат “Айкън 10 КС”, а за дезинсекцията - „Цитрол 10/4 УЛВ“. Те са специално създадени за обработка на урбанизирани територии и са безвредни за хора и животни. Като допълнителни превантивни мерки при третирането на зелените площи срещу кърлежи се призовават гражданите да не навлизат в обработените терени през следващите 24 часа.