Над 100 участници се включиха в ултрамаратона „Дунав 24 ч. бягане“

понеделник, 22 април 2024

През уикенда на Градския стадион в Русе се проведе второто издание на международния ултрамаратон „Дунав 24 ч. бягане“.

Той стартира в съботния ден и бе открит от заместник-кмета Борислав Рачев. В състезанието се включиха над 100 участници от 8 държави. Организатори на спортното събитие са ултрамаратонецът Вихрен Иванов-Виро и Спортен лекоатлетически клуб „Дунав“ с подкрепата на Община Русе.

„Гордея се с това, че имаме честта на територията на община Русе да се провеждат подобни спортни събития от международно значение, които популяризират маратона като дисциплина“, каза заместник-кметът Борислав Рачев.

Ултрамаратонът е вторият за България, който се провежда на писта. Дисциплините, в които се състезаваха атлетите, бяха индивидуално 6, 12 и 24 часа. Имаше засичане на 50 км, 100 км и 100 мили, както и щафета от трима състезатели, които бягаха по 2 ч.

По време на ултарамаратона в най-тежката дисциплина на 24 часа при жените Ирина Масанова от Русия зае първото място, а при мъжете Фатих Хюсеинов стана победител. Валентина Тодорова постигна национално най-добро постижение за жени на 12 часа и е на първо място, а при мъжете в 12 часовата дисциплина първенец е Николай Дончев.

В 6 часовата дисциплина първи са Кристиан Серетан и Бутум Разван от Румъния.

Най-добро национално постижение при ветераните във възрастовата група 55+ постигна Живко Желязков.

Всички резултати от ултрамаратона „Дунав 24 ч. бягане“ можете да видите тук.