Пропускане до съдържанието на страницата

Национално първенства по карате шинкиокушин се проведе през уикенда в зала „Арена Русе”

понеделник, 22 април 2024

В зала „Арена Русе” през уикенда се проведе Национално първенство по карате шинкиокушин за деца от 10 до 14 г. Спортното събитие се организира от Федерация българско карате шинкиокушин съвместно със Спортен клуб "Русе" и се осъществи с подкрепата на Община Русе.

Турнирът бе официално открит от директора на ОП „Спортни имоти“ Лачезар Иванов, който отправи своите поздравления към организаторите и участниците в надпреварата. „Усилията, които полагате да мотивирате младите състезатели да се самоусъвършенстват ежедневно, са вдъхновяващи. Силно вярвам, че организацията на събитието ще предложи възможно най-добрите условия за изява на спортистите, а постигнатите от тях резултати ще им донесат лично удовлетворение“, заяви Лачезар Иванов.

В състезанието взеха участие 24 клуба от цялата страна. Каратистите на сенсей Румен Калинов от Спортен клуб "Русе" и УСШ - Русе се представиха отлично и спечелиха 3 златни, 4 сребърни и 4 бронзови медала. Шампион при момчетата в категория до 35 кг стана Александър Стелиянов, а трети е Борислав Иванов. При момичетата до 27 кг. Емма Кирова зае второто място, а бронзови медали спечелиха Сара Александрова до 30 кг и Виктория Данева до 33 кг. Шампиони при децата до 12 г. станаха Николай Мирчев до 36 кг и Светломира Трендафилова над 50 кг. Сребърен медал спечели Кристиян Лазаров, а бронзов - Радо Бодуров. При четиринадесетгодишните сребро спечелиха Ива Георгиева и Даниел Ердинч.