Деца от България и Румъния се състезаваха във футболния турнир “Локо Къп” 2024

понеделник, 22 април 2024

В Русе през уикенда се проведе детски футболен турнир “Локо Къп” 2024. Състезанието се организира от ФК „Локомотив“-Русе и е под патронажа на кмета Пенчо Милков.

“Радвам се да видя толкова много активни деца, готови да се борят за купата. Спортът, освен да развива физическите качества, изгражда характера и дисциплинира. Приветствам инициативата на футболен клуб „Локомотив“, като от Община Русе ще продължим да съдействаме за организацията на повече такива събития, за да могат децата ни да се развиват“, с тези думи  заместник-кметът Борислав Рачев откри състезанието.

На стадион „Локомотив“ 220 деца, родени през 2013 и 2016 година, се състезаваха за футболната купа. Победител при подрастващите, родени през 2013 година, е отборът на „Акси-Копачени“, Румъния, който победи на финала с 3:2 ФК „Ботев“- Русе. При децата, родени през 2016 година, най-добре се представиха състезателите на ФК „Локомотив“-Русе.

Организаторите предвиждат в следващите издания на турнира да включат участници от всички възрастови групи.