Над 200 души се включиха в крос-похода от Образцов чифлик до Лесопарк „Липник“

неделя, 09 октомври 2022

Повече от 250 ученици, студенти, ветерани и любители на природата взеха участие в тазгодишния крос-поход, организиран от Община Русе, Спортно туристическо и природозащитно дружество „Академик“ и Студентския съвет при Русенския университет.

При отлично време маршрутът от Образцов чифлик през хижа Минзухар до Лесопарк „Липник“ с дължина 7,5 км бе преминат според предпочитанието на участниците (с ходене, бягане или с комбиниран ритъм) за време между 1:25:30 ч.  и 3:09:00 ч.

Участниците и организаторите на проявата бяха поздравени от заместник-кмета на Община Русе Магдалина Илиева, която връчи и наградите им.

По критериите за участие - почистване на отпадъци и дребна паднала дървесина, спазване на ред и дисциплина по маршрута,  бяха отличени с купи и дипломи 14 групи от училища,  спортни и туристически клубове. 20 участници, определени с томбола, получиха предметни награди, осигурени от спортни магазини „Яко“.