Над 200 млади лекоатлети участват в Международен турнир „Младост“

събота, 14 май 2016

Днес, на Градския стадион в гр. Русе се проведе Международен турнир по лека атлетика „Младост“. Състезанието се организира от Спортен лекоатлетически клуб „Дунав“, със съдействието на Община Русе. На събитието присъстваха Мария Габриел - член на Европейския парламент от групата на ЕНП/ГЕРБ, Цветан Цветанов - председател на парламентарната група на ПП ГЕРБ, Пламен Стоилов – кмет на Община Русе, Иван Григоров – зам.-кмет, народните представители от ГЕРБ Пламен Нунев, Светлана Ангелова и Свилен Иванов, Анелия Нунева – европейска шампионка по лека атлетика, Евгени Игнатов – председател на спортен клуб „Лека атлетика Дунав“, Иван Дончев - главен експерт по спорта на Министерството на младежта и спорта за областите Русе, Разград и Силистра, Веселин Богданов – д-р ОП „Спортни имоти“, Красимир Драшков, състезатели, родители, деца.

Кметът Пламен Стоилов откри турнир „Младост“, пожела много успехи на всички състезатели и винаги да са шампиони.

Лекоатлетическият турнир „Младост“ събира млади спортисти на възраст между 13 и 17 години, които се състезават в 15 дисциплини. Състезанието дава възможност за покриване на нормативи за участие в Европейското първенство за юноши и девойки мл. възраст в Тбилиси, Грузия през м. юли 2016 година.

През 1970 година се провежда първото издание на международния турнир по лека атлетика „Младост“. Турнирът е бил изключително силно състезание, в което участие са взимали спортисти от много страни: тогавашния СССР, бивша Чехословакия, Румъния, Австрия, бивша Югославия, Франция, Германия, Унгария, Полша, Италия, Гърция, Турция.

Турнирът се провежда до 1992 г., когато е последното му издание. През 2012 г., 20 години по-късно, „Младост“ се възражда.