Над 3000 лв. събра благотворителният турнир „Не се сърди, човече“ в подкрепа на 2-годишния Краси от Русе

събота, 10 август 2024

Благотворителният турнир „Не се сърди, човече“, провел се днес на алея „Перистери“ в Парка на младежта в Русе, събра над 3000 лв. за лечението на 2-годишния Краси, който се бори с тежко туморно заболяване на черния дроб.  В сметката на семейството на детето продължават да постъпват средства, като инициативата остава отворена за подкрепа.

Събитието, организирано от сдружение „Напред“, привлече множество участници и зрители, обединени от благородната кауза. Турнирът, който се реализира с подкрепата на Община Русе, продължи над 5 часа и включваше няколко кръга. Участниците в надпреварата бяха подкрепени от рекордьора на Гинес Теодор Цветков и неговия брат Валентин, от Илиян Русев - Скури, основател на Фондация „Александър Русев“, както и от бившия ММА боец и световен и европейски шампион по граплинг Светослав Самуилов – Сисо.

По време на събитието бяха поставени благотворителни кутии, а всички такси за участие бяха преведени директно по сметката на семейството на Краси. В непосредствена близост до състезателните маси беше разположен благотворителен щанд, на който се предлагаха ръчно изработени изделия, също предназначени за набиране на средства за лечението на детето.

Към турнира се присъединиха и доброволци от Общинския младежки дом, които организираха ателие на открито. Те демонстрираха своите умения, като рисуваха върху детски личица с безопасни бои, радвайки и забавлявайки както малките, така и големите посетители на събитието.

Всички, които желаят да подкрепят лечението на малкия Краси, могат да направят дарения по следната сметка:

IBAN: BG88BPBI79421025666802

BIC: BPBIBGSF