Над 60 ученици участваха в поредна кампания за превенция на трафика на хора, оранизирана от Сдружение БРТИМ

петък, 27 април 2018

В рамките на информационната кампания, озаглавена „За истината без страх“, на 25.04.2018 г., в двора СУ „Васил Левски“, се проведе съвместно събитиес участието на ученици от трите осми класа на училището.

Инициативата под наслов „Да опазим природата, да опазим хората“ обедини усилията на повече от 60 ученици, класни ръководители и експерти за почистване и облагородяване на тревните площи на училището, обвързано с отбелязването на Световния ден на Земята и паралелно с това - разпространение на посланията на кампанията за превенция на трафик на хора.

Преди старта на инициативата, експертите на Сдружение БРТИМ разказаха на децата какво е трафик на хора, защо това престъпление се нарича съвременно робство. Впечатлени от чутото, част от учениците изразиха желание да раздадат предварително подготвени информационни материали, брошури и картички  в района около училището. Всички участници в съвместната инициатива бяха облечени в тениски, изработени за кампанията и предоставени от Община Русе.

Кампанията продължава до месец юни 2018 г.

ПРЕССЪОБЩЕНИЕ