Награди на деца от ДВГ "Слънце" на национален конкурс в град Хисаря

сряда, 04 май 2016

От 28 до 30 април 2016 г.,в град Хисаря се проведе IV Национален младежки конкурс за популярна песен „Петнадесет лалета“, в който взеха участие Емануела Братоева, Мира Пуйкова и Габи Вълчева - солисти от Детска вокална група “Слънце“ към Общински детски център за култура и изкуство – Русе с ръководител Наталия Константинова.

В първа възрастова група в конкуренция с 62 деца се състезаваха Мира и Емануела. Осемгодишната Мира завоюва първо място, а шестгодишната Еми получи поощрителна награда. Във втора възрастова група десетгодишната Габи Вълчева се представи достойно, но заболяване й попречи да разгърне възможностите си пред жури и публика.

Талантливите певици бяха оценявани от Мая Райкова – продуцент в Българско национално радио, Росица Кирилова – естрадна певица и композиторът Петър Алексиев, а председател на журито бе Мими Иванова.

Последни Новини

виж всички новини >