Награждаване на отличените творби от дванадесетото издание на конкурсът за рисунка и фотография посветен на Световния ден на водата-22 март

понеделник, 25 март 2019

На 22 март от 18 ч.на 3 етаж в Mall Rousse с концерт – награждаване и изложба на отличените творби приключи Международния конкурс за рисунка и фотография, посветен на световния ден на водата – 22 март, на тема „Вода за всички”. Общият брой на творбите в двете направления надхвърли 680, а участниците обхванаха всички региони на България и 12 държави от три различни континента. Така  дванадесетото издание на конкурса организиран от ОМД-Русе и ВиК –Русе, се оказа най успешното досега, а конкурса повишава своята популярност с всяка измината година.

Както всяка година награждаването премина като истински емоционален празник за гости и участници, а съставите на ОМД –Балет Импулс, ФТС Зора, Мажоретен състав „Екстрийм“и вокална група „Приста“ поздравиха присъстващите с няколко прекрасни изпълнения. Гости на събитието, но едновременно с това организатори и съмишленици бяха  Управителят на ВиК Русе инженер Сава Савов,г-жа Красимира Николаева-Директор на Общински Младежки дом –Русе,Г-н Мариан Савов –директор на ОП Русе Арт, г-жа Росица Георгиева директор Регионално Управление на Образованието Русе, г-жа Ирена Петрова –директор Дирекция Образование и Култура към Община Русе.

Резултатите от класирането са обявени на 22.03.2018г.  на фейсбук профила на Младежки дом. Изложбата на творбите ще остане на разположение на посетителите на най-големия търговски център на града до 29.03.2018г. вкл.