Национален проект търси млади таланти във волейбола

понеделник, 10 октомври 2022

С открит урок в спортната зала на Средно училище за европейски езици (СУЕЕ) волейболните легенди Николай Иванов и Евгени Иванов – Пушката представиха мащабния национален проект „С волейбол на училище“. Инициативата цели да повиши интереса към играта и да открие сред малките таланти в училище бъдещите големи звезди на българския спорт.

След официалното откриване и приветствие към участници и присъстващи, тънкостите на волейболната игра бяха демонстрирани на учениците и от професионалния треньор Красимир Миронов – старши треньор на Волейболен клуб „Дунав“ Русе, който проведе заниманията със свои възпитаници.

На събитието присъстваха зам.-кметът Енчо Енчев, началникът на РУО Росица Георгиева, изпълнителният директор на Българската федерация по баскетбол Филип Виденов, председателят на Постоянната комисия по младежта и спорта към Общински съвет – Русе Елисавета Досева, Мая Петрова – директор на Ученическа спортна школа – Русе, учители и възпитаници на СУЕЕ.