Национална конференция „Ландшафтите на река Дунав – врата към Европа“ се проведе в Русе

събота, 11 октомври 2014

Днес главният архитект на Община Русе арх. Живка Бучуковска, откри Националната конференция „Ландшафтите на река Дунав – врата към Европа“ , на която нашият град е домакин. Арх. Бучуковска прочете поздравителен адрес от името на кмета Пламен Стоилов и пожела успех на участниците и ползотворна работа за вбъдеще. Поздравителният адрес беше връчен на Веселин Василев, заместник-председател на Съюза на ландшафтерните архитекти в България. Конференцията съвпада с 10 години от създаването на Съюза на ландшафните архитекти, 25 години от създаването на Международната федерация на ландшафтните архитекти – регион Европа, 120 години паркове град Русе и е под патронажа на кмета на Общината господин Пламен Стоилов. На конференцията ще се обсъдят различни теми и презентации, свързани с крайдунавския ландшафт и поречието на р. Дунав, ще има изложба с проекти на ладншафтни архитекти, теми свързани със зелената инфраструктура, градските открити пространства и др.