9 години празнува Комплексът за социални услуги за деца и семейства в риск в град Русе

петък, 10 октомври 2014

Днес директорът на дирекция „Здраве и социални дейности“  г-жа Мариела Личева уважи тържеството по случай 9 години от създаването на Комплекса за социални услуги за деца и семейства в риск в Русе, управляван от сдружение „Еквилибриум“  в партньорство с Клуб „Отворено общество“ – Русе. Тя изрази радостта си, че този комплекс функционира успешно толкова години. Г-жа Личева прочете поздравителен адрес от  кмета Пламен Стоилов, в който той поздравява ръководството на комплекса и целия му екип за работата им, с която са заслужили национално и международно признание и се утвърждават като комплекс, предоставящ най-модерни практики е грижата за деца и семейства. „Изключително съм щастлив, че хора като Вас работят активно за децата ни, като им оказвате образователна и социална подкрепа и подпомагате тяхното духовно и личностноразвитие“  се казва в поздравителния адрес.

На празника присъстваха още зам.-областният управител Станимир Станчев и директорът на Регионална дирекция „Социално подпомагане“ Кристина Георгиева.
В „арена за нови приключения и смели лъвски постижения“ се превърна новооткритата детска площадка в двора на Комплекса, подарък от  четири „Лайънс“ клуба за децата от социалното заведение, както и за децата от квартал „Родина“.

По случай празника ще се проведе и благотворителен търг на три  картини, изобразяващи трите подразделения в Комплекса за социални услуги. Картините са безвъзмездно предоставени от художника Огнян Балканджиев, а набраните средства ще бъдат предоставени на Комплекса за социални услуги.