Национална универсиада започна в Русе

четвъртък, 12 май 2016

На 11.05.2016г., на площада пред Съдебната палата започна Националната Универсиада 2016 Русе. Близо 1500 студенти от 22 висши училища участват в състезанията. Гости на официалното откриване бяха г-н Пламен Нунев – народен представител от ПП ГЕРБ, чл. кор. проф. д-р на техническите науки Христо Белоев – Председател на Общински съвет на град Русе и Председател на общото събрание на Русенски университет „Ангел Кънчев”, г-н Иван Григоров – зам.- кмет по хуманитарни дейности, проф. Велизара Пенчева – ректор на Русенски университет „Ангел Кънчев”, доц. Златко Джуров – председател на Асоциация за университетски спорт „Академик”, проф. Пенчо Гешев - ректор на Национална спортна академия „Васил Левски”, г-н Борис Цветанов - директор на спортно училище „Майор Атанас Узунов”, г-н Никола Динев – спортен директор на АУС „Академик”, г-н Ивайло Калфин, гости и студенти от университетите.

Г-н Григоров получи плакет за кмета на Община Русе Пламен Стоилов от АУС „Академик“ за принос към студентския спорт. „Русе е един достоен град, с много възможности и перспективи, заслужено получил приза през 2016-а година да е Европейски град на спорта. Това допринася за провеждането на редица атрактивни прояви, каквато е Националната универсиада 2016 и приобщава повече ентусиасти към масовия спорт“, добави г-н Григоров.

Ученици от спортно училище „Майор Атанас Узунов” представиха демо спортове, участие взеха и състезатели от клуб по спортни танци „Настроение” и танцов състав „Хармония” при Русенския университет.

Националните универсиади бяха възстановени преди две години след близо 30-годишна пауза. През 2014 г. те бяха в София, а преди година събраха в Пловдив близо 1300 участници.

Финалите на тазгодишната универсиада ще бъдат на 15 май, неделя.

Последни Новини

виж всички новини >