Непълнолетен шофьор премина с автомобил през централния площад

четвъртък, 11 април 2019

На 9-ти април, в 2:30 ч. след полунощ, в централната част на град Русе е регистрирана нерегламентирана проява - от ул. „Георги Сава Раковски“ към площада пред Държавната опера, непълнолетен младеж преминава по стъпалата с лек автомобил, след това през загражденията навлиза върху сухия фонтан пред операта. Лицето продължава шофирането по централната част, минавайки покрай клона на банка „ДСК“ и хотел „Дунав“ и се насочва към ул. „Църковна независимост“, след което излиза от площада. След подаден сигнал до кмета Пламен Стоилов,  в резултат на проверка от камерите за видео наблюдение и бързата реакция от органите на МВР, извършителят е установен и задържан. Общината настоява за налагане на строги санкции, наказания и глоби срещу подобни нарушения.Призовават се гражданите да сигнализират, ако станат свидетели на вандалски прояви на имейла на Община Русе – mayor@ruse-bg.eu или на тел. 112.