Русе спечели приза „Най-добър град за живеене“ в класацията на Дарик Радио

сряда, 10 април 2019

Днес на официална церемония по време на дванадесетото издание на проучването на Дарик Радио „Кой е най-добрият град за живеене в България“, град Русе беше отличен с Голямата награда. Кметът на Община Русе г-н Пламен Стоилов лично получи отличието от заместник министър-председателя на Република България г-н Томислав Дончев. „Дължа тази добра оценка на мотивирания екип, с който се грижим за развитието на Русе и на добрата комуникация с гражданите. Имаме ясно очертани визия и приоритети, като тепърва предстоят по-хубавите дни за града и ни чака още много работа. Тази награда е изключителен стимул и е чест за мен, че се присъжда на Русе“, заяви г-н Стоилов, който благодари на всички, подкрепили крайдунавския град в класацията и поздрави изпълнителния директор на Дарик Радио Радосвет Радев за инициативата.

Кампанията „Най-добър град за живеене” е инициатива на Дарик радио и DarikRadio.bg и целта на проучването е да установи качеството на живот в големите градове в България. Освен призът „Най-добър град за живеене” традиционно бяха връчени и награди в различни категории, както и специални награди на слушателите на Дарик. Класацията се провежда от 2007 г., като тази година в нея участваха 27-те областни града в страната, които бяха оценявани въз основа на 5 критерия: Икономика, Екология, Качество на живота, Образование, Сигурност.