Нестандартни образователни дейности за деца от пет детски градини по проект на Общината

понеделник, 11 юли 2016

Нестандартни образователни дейности за деца от пет детски градини по проект на Община Русе BG06-243 „Деца и младежи в риск" на Европейското икономическо пространство.

Торта за роботи, градински планетариум, артистични кашпи и екстравагантен екстериор сътвориха децата от предучилищните групи на ЦДГ "Детелина и ЦДГ "Червената шапчица".

Екоинсталациите са направени от битови и промишлени отпадъчни материали, части и инструменти и са част от нестандартните образователни практики, които възпитават децата и техните родители в отношение към природата и рециклирането - част от иновативните образователни дейности по проект BG06-243 "Равен достъп на деца в риск до предучилищна подготовка и интеркултурно образование чрез иновативно обучение,интегриран подход и привлекателни условия в детските гредини в община Русе".Децата от предучилищните групи на ОДЗ "Снежанка" и ЦДГ „Ралица“ вдъхнаха нов живот на старите гуми. Те изработиха красиви екоинсталации с ненужни вещи от бита и отпадъчни материали - стари гуми от автомобили и пластмасови бутилки. Отношение към природата и рециклиране на отпадъците показват грейналите в двора на ОДЗ "Снежанка" слънце и миньон, а калинка и птици - в двора на ЦДГ „Ралица“ . Друг вкус показаха децата от ЦДГ „Звездица“, които рециклираха метални опаковки от бира и безалкохолни напитки, от които сглобиха превозните средства на бъдещето.

Екоинсталациите ще бъдат част от екстериора на детските градини с идея за приемственост към по-малките, да приобщават към опазване на природната среда и развиват нестандартно  екологично мислене, с което често започва модерното изкуство.

Официална WEB страница http://bg06-243-ruse.com/bg/.