Новата спортна зала на Ученическа спортна школа отвори врати в "Ялта"

петък, 23 ноември 2018

Днес, в Спортен комплекс „Ялта“ се състоя официалното откриване на обновената спортна зала на  Ученическата спортна школа. На събитието присъстваха зам.-кметът по хуманитарни дейности в Община Русе Иван Григоров, главният експерт към Министерство на младежта и спорта за областите Русе, Разград и Силистра Иван Дончев, директорът на ОП „Спортни имоти“ Веселин Богданов, както и директорът на ЦПЛР – УСШ Русе Мая Петрова.

Зам.-кметът Иван Григоров връчи на Мая Петрова поздравителен адрес от името на кмета на Община Русе Пламен Стоилов. Той поздрави всички присъстващи и сподели радостта си от факта, че амбициозните деца вече ще могат да тренират в модерна и подновена база.

Залата е обновена със средства на Ученическа спортна школа, със съдействието на Община Русе. В нея се играят общо 7 вида спорт, като основната функция е провеждането на всички етапи от ученическите игри, които са част от националния спортен календар на МОН.